Вперше в Україні! Відкривається інноваційний освітній стартап з енергоефективності та житлово-комунального управління

Проект «Енергоефективні школи:нова генерація» пропонує українським школам у 2017-2018 н.р. взяти участь у новаторській онлайн-програмі дистанційного навчання (ПДН): курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» для учнів 6-8 класів та факультативному курсу «Абетка з основ житлово-комунального управління» для учнів 9-11 класів.

Обидва навчальні курси мають практичну спрямованість та схвалені Міністерством освіти і науки України.  Проект упроваджує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку». 

Мета Проекту:

- виховання свідомих споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг  та своїми діями підтримують їх: економно споживають енергетичні та інші ресурси та своєчасно за них сплачують;

- формування відповідальних власників своєї квартири та будинку,  лідерів енергоефективності, активних та мотивованих знавців житлово-комунальної грамоти.

Переваги Проекту:

- необмежене покриття через дистанційний формат навчання;

- цілодобовий безкоштовний доступ до онлайн-платформи, що дозволяє навчатися у зручний для користувачів час;

- актуальність інформаційних матеріалів за рахунок систематичного оновлення відповідно до змін у законодавстві та державній політиці;

- різноманітність форм навчальних занять ( у т.ч.  авторська онлайн-гра «Розумний будинок») та методик їх проведення;

- можливість у режимі реального часу спостерігати за засвоєнням учнями тем навчальних курсів;

можливість участі учнів у низці конкурсів та змагань, які мотивують їх до енергозбереження та енергоефективної поведінки тощо.

Особливістю Проекту є автоматизована база моніторингу впровадження енергоефективних заходів у школах та в домівках учнів, завдяки якій показники енергоефективності матимуть документальне підтвердження. За максимального залучення міських шкіл до участі у Проекті, зменшення споживання енергоресурсів і скорочення викидів вуглекислого газу в секторі громадських та житлових будівель може сягнути до 10% базового рівня.

Про це свідчить досвід впровадження Проекту:

- за результатами двомісячного міжшкільного конкурсу на зменшення споживання електричної енергії ЗНЗ-учасники попередніх 4-ох хвиль заощадили 478 тис. кВт·год або понад 1,07 млн грн;
- під час 4-ої хвилі Проекту родини, що брали участь у конкурсі з енергозбереження, інвестували в енергоефективні заходи у своїх оселях понад 270 000 грн. Річна економія енергоресурсів склала 114,1 МВт·год електричної та теплової енергії на суму 132 000 грн.  

П’ята хвиля Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» розпочинається у 2017-2018 н.р.
Ми формуємо запит на енергоефективність «знизу». Долучайтеся до загальнодержавної справи зменшення енергозалежності та реформування житлово-комунального господарства України!  Форма реєстрації доступна на сайті Проекту: energyschool.org.ua