Методика рейтингу креативності маркетингових агентств
Рейтинг креативності (Creativity & Craft) маркетингових агентств формується МАМІ на основі балів, отриманих агентствами за нагороди на рекламних фестивалях і конкурсах протягом фестивального сезону. Список фестивалів і конкурсів визначаються на один фестивальний сезон. Умовний початок і кінець сезону традиційно визначаються датами Ukrainian Creative Awards / Stories (з 1 червня поточного року по 1 червня наступного року). В рейтингу приймають участь тільки члени МАМІ.
 
Рейтингові бали в Creativity & Craft ранкінгу отримують тільки учасники, що зазначені в конкурсній заявці, тобто виключно ті, хто подав свою конкурсну роботу. Другим агентствам та іншим учасникам творчих команд бали не нараховуються. Залікові бали не дублюються, не діляться.
 
Для Creativity & Craft рейтингу встановлюється єдиний (загальний) список фестивалів і конкурсів. Незалежно від спеціалізації конкурсів або агентств. 
 
Всі нагороди розраховуються за єдиною системою присвоєння балів без множення на коефіцієнти фестивалів. Фестивалям коефіцієнти не присвоюються.
Система начислення балів:
Shortlist – 2
Bronze – 4
Silver – 6
Gold – 8
Best of contest – 10
Grand Prix – 15

У разі отримання агентством спеціальних призів в залік рейтингу йдуть тільки спеціальні призи від журі = 1 бал. Спонсорські призи, глядацькі симпатії додаткових балів агентству не приносять.
 
У разі, якщо роботи з однієї рекламної серії (кампанії) отримують кілька нагород в одному конкурсі (категорії), то в залік рейтингу йде тільки найкращий результат - тобто, призові бали не додаються, за винятком Гран-Прі Фестивалю. Призові бали за Гран-Прі Фестивалю підсумовуються додатково.
 
Для фестивального сезону 2020/2021 наступний cписок фестивалів і конкурсів, бали яких йдуть в залік рейтингу Creativity & Craft, і визначаються міжнародним рейтингом WARC Creative 100, та доповнений ADC Europe,  Epica Awards та українськими конкурсами: 

 # festival country final date site
1 Cannes Lions International Festival of Creativity France June  canneslions.com 
2 ADC Europe Spain December  awards.adceurope.org
3 Clio Awards USA September clios.com
4 D&AD England May www.dandad.org
5 London International Awards (LIA) England September www.liaawards.com
6 The One Show USA June www.oneshow.org
7 Epica Awards France December  epica-awards.com
8 ADC*UA Awards Ukraine May / UCS  adc.ua
9 Ukrainian design: the very best of year Ukraine May / UCS  design-awards.com.ua
10 KIAF Ukraine May / UCS  kiaf.com.ua
11 WOW DONE AWARDS Ukraine в 2021 НЕ проводиться  non-media.com
 
Фестивалі, що увійшли до списку рейтингу Creativity & Craft, повинні відповідати таким принципам:
  • мати "кредитну історію", історію взаємин з українськими рекламними агентствами, участі та перемог на таких фестивалях; участі українських рекламістів в журі, і т.ін.,
  • престижність перемоги, нагород, "розкрученість" фестивалю в рекламному співтоваристві,
  • можливість перемогти, отримати нагородні бали,
  • територіальна доцільність, вплив безпосередньо на розвиток вітчизняного рекламного ринку,
  • прозорі правила оцінки робіт.

Число фестивалів в рейтингу має бути достатнім, щоб забезпечити можливість якомога більшій кількості агентств набирати призові бали, сприяти їх кількісній диференціації, тим самим, збільшуючи коректність "матриці спостережень". З іншого боку, оскільки число рекламних фестивалів і конкурсів в світі великий і постійно збільшується, тому кількісний ліміт до 20-ти фестивалів.
 
УВАГА! Рейтинг креативності (Creativity & Craft) маркетингових агентств не публікується, якщо кількість учасників менше 5 агентств.