Соціально-освітній проєкт «Читаємо разом» зібрав 150 000 глядачів

1 червня завершився соціальний освітній проєкт «Читаємо разом», організований мережею магазинів EVA спільно з маркетеймент компанією MO3GI GROUP та «Видавництвом Старого Лева».

Протягом місяця, починаючи з 7 травня, селебріті та блогери України кожні три дні о 20:00 на офіційній сторінці лінії магазинів EVA в Instagram проводили прямі ефіри, під час яких читали уривки з дитячих книжок «Видавництва Старого Лева» та відповідали на питання підписників. Проєкт символічно стартував напередодні Дня матері і завершився в День захисту дітей.

У проєкті взяли участь
  • продюсерка Ірина Горова, яка познайомила глядачів з книгою Ізабель Томас «Маленькі історії Великих Людей. Марі Кюрі»;
  • тренерка Катя Жесть, котра зачитала уривок з твору Євгенії Завалій «Місія "Порятунок": ведмеді»;
  • акторка Наталка Денисенко з книгою письменниці Катерини Міхаліциної «Яків і мокрий вечір»;
  • іміджмейкерка Марія Піон, яка занурила аудиторію у цікаву та заплутану детективну історію письменниці Галини Вдовиченко «36 і 6 котів-детективів»;
  • акторка та ведуча Ірина Хоменко, котра обрала для читання книгу «Хлопчик, який вирощував драконів» Енді Шепарда;
  • блогерка Анна Певна, яка за допомогою книги Софії Россі та Карло Канепа «Ловець пластику та інші професії майбутнього» відкрила двері у таємничий світ ринку праці завтрашнього дня, де молодше покоління вже невдовзі шукатиме своє покликання і шляхи до самореалізації;
  • акторка Ганна Саліванчук, яка за допомогою уривків з книги письменника Шона Кові розповіла глядачам про «7 звичок щасливих дітей» або принаймні про деякі з них;
  • співачка Альона Омаргалієва  з книгою Ірини Лазуткіної «Єнотик Бо і повітряна куля»;
  • топмодель, ведуча та блогерка Алла Костромічова, яка зачитала уривок з книги Орелі Ш’єн Шо Шін «Емоції Ґастона. Я сумую» про маленького єдинорога, чия веселкова грива змінює колір залежно від настрою.
Напередодні та протягом ефірів глядачі могли залишати у коментарях під анонсами свої запитання до читців. Найчастіше вони стосувалися улюблених книжок самих спікерів та їхніх дітей. Але не обійшлось і без більш особистого. Наприклад, аудиторію дуже цікавило, чи є вже дівчина у сина Ірини Горової Андрія Потапенка, де служить чоловік Каті Жесть, чи продовжить Ганна Саліванчук зніматись у шоу «Одного разу під Полтавою», як Ірина Хоменко доглядає за обличчям.
 
Наприкінці кожного ефіру серед усіх, хто залишив свої запитання до читців, організатори проєкту за допомогою рандомайзера обирали трьох переможців, яким дарували відповідну книгу від «Видавництва Старого Лева». 27 щасливчиків було обрано серед майже 300 учасників.

Ефіри проєкту «Читаємо разом» сумарно набрали близько 150 000 переглядів з усієї України. Переважну частину аудиторії склали жінки та діти.

«Метою нашого проєкту було заохочення дітей та батьків до спільного цікавого і розвиваючого дозвілля, популяризація українських та україномовних книжок. Ми не ставили жодних KPIs типу збільшення підписників у соцмережах. Це на 100% була і соціальна, і освітня ініціатива, адже ми справді хотіли з користю відволікти наших глядачів від нинішніх стресових подій, знизити рівень напруги. Єдині вимірювані показники, які для нас були дійсно важливими – це кількість переглядів та активність глядачів. Адже так ми розуміли, що наша комунікація дійсно ефективна.

Ефіри дивилися люди з усієї України. В тому числі з тимчасово окупованих Херсона, Бердянська, Мелітополя. Глядачі просили проводити ефіри частіше, продовжити проєкт. Запитували, чи можна самому стати читцем або навіть продекламувати власні вірші у прямому ефірі. Всі ці відгуки дуже складно перевести у якусь статистику, але їхня кількість свідчить про те, що проєкт «Читаємо разом», як то кажуть, «злетів», і в нас дійсно вийшло зацікавити аудиторію актуальним контентом», – розповіла керівниця напряму комунікаційних клубів EVA Марія Гончаренко.