Лист-звернення щодо практик закупівельного процесу в маркетингових комунікаціях

2020 рік був непростим для більшості галузей, кожна з яких шукала нові можливості для успішного функціонування бізнесу в новій реальності.
 
Для всіх гравців маркетингових сервісів в Україні забезпечення високого рівня креативності та виконання проектів в швидко змінюваній реальності набуло ще більшої ваги в роботі з клієнтами.
 
Проте, сьогодні, у 2021 році, галузь маркетингових комунікацій має історичні мінімуми агентських комісій та найбільші відтермінування оплат при суттєвому зниженні об'єму бізнесу. Наша галузь вже понесла великі втрати спеціалістів, конкуруючи за рівнем заробітних плат з багатьма іншими галузями, які не відчули настільки суттєвий вплив пандемічних заборон.
 
Закликаємо всіх гравців ринку – і з боку агентств, і з боку клієнтів – не сприяти зниженню вартості послуг у нашій галузі. Ми усвідомлюємо, що 2020-й рік змусив багатьох замовників шукати нові можливості оптимізації, але продуктова складова та дотримання стандартів галузі має лишатись найпершим пріоритетом.
 
Усвідомлюючи всю важливість підтримки гравців в їх прагненні забезпечити якісний продукт та розвивати експертизу, галузева асоціація МАМІ виступає категорично проти миттєвих (онлайн) редукціонів та неофіційних тендерів:
 
  • формат яких передбачає миттєве зниження ціни з інтервалом реакції 5-30 хв, що не дає змогу адекватно оцінити оптимізацію та негативно впливає на фінальну якість виконання;
  • метою яких є лише вибір найнижчої ціни, без врахування якості та наповнення робіт;
  • за умови ваги редукціону більше 40% в загальній системі оцінки;
  • на креативні або комплексні проекти, критерії і технічні характеристики яких відрізняються відносно пропозицій різних учасників і не мають єдиного зрозумілого шаблону та чітких вимог в брифі від клієнта;
  • торги, що проводяться серед підрядників які вже оголошені переможцями тендерів з надання послуг з фіксованими рейтовими картами вартості
Члени МАМІ –  провідні гравці галузі, закликають замовників послуг маркетингових комунікацій відмовитись від миттєвих редукціонів і додаткових торгів, метою яких є тиск на виконавця щодо зниження якості послуг.
 
Впевнені, даний крок позитивно вплине на всіх гравців ринку, підтримає стандарти галузі та сприятиме подальшому росту якості послуг.
 
Учасники ринку маркетингових комунікацій, які підписали даний документ:

Adbakers
Adsapienсe
Ad.kitchen
Agensi
All Motion
ARR
BRIK
Clever Force
Communication Unlimited Ukraine
CORE Agency
Creatida
Creative Solutions
Digital Chain
Freebrand
Fresh
Fresh Marketing
Havas Engage Ukraine
LIONCOM
LEX MARKETING 
Mad.red
MEX a member of Havas
New Merchandising Technologies
Paradigm Group
POS Media Ukraine
Profi ads
Promotion technologies
Prospects Ukraine
PULSE
ROI Communications
Seven Communications
Smart Marketing
Talan Communications
TEAM 247
TMSCo
TWIGA Ukraine
We’Story
ВАВІЛОН
Кориця MSC agency
РК «Радуга»